Nico Steenbeekgroep IJsselstein

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Seinlamp 12 mei 2020

12 mei 2020

E-mailadres Afdrukken PDF


Nummer: 19 Jaargang: 36 Datum: 12 mei 2020
Nico Steenbeek Groep
Panoven 10 3401 RA IJsselstein
Postbus 347 3400 AH IJsselstein
Tel.: (030)6876722
Website: https://nsgscouting.nl
Twitter: @NicoSteenbeekgr

Hallo Bevers,

Wat was het leuk om jullie allemaal weer te zien zaterdag! Wij vonden het een geslaagde eerste opkomst! Jullie hopelijk ook. De dierentuinen waren in ieder geval mooi geworden en jullie hebben allemaal een mooie insigne gekregen voor al het scouting werk wat jullie thuis hebben verricht.
Zaterdag hebben we weer een digitale opkomst. Op veler verzoek zal de spullenbingo nogmaals plaats vinden maar dan natuurlijk wel in een ander jasje anders is het te makkelijk voor jullie. Houdt de appgroep in de gaten voor de link.
Op 23 mei hebben we weer een ‘echte’ opkomst op de boerderij. Deze keer van 10:00-11:30.
Tot zaterdag bij jullie thuis. Groetjes van de leiding

Afmelden? Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of telefonisch
Hallo Khaniwarahorde,

Yes! Aankomende zaterdag mogen we weer! We gaan weer een echte opkomst draaien! Zoals ik afgelopen zaterdag al zei, lees heel goed de brief van het bestuur door samen met je ouders, dit is heel belangrijk. Zo is het bijvoorbeeld de bedoeling dat je via de parkeerplaats van de Wenteltrap naar de scouting toe komt. Op de parkeerplaats neem je dan ook afscheid van papa/mama/verzorgen/oppas/etc. Helaas mogen we ook niet het gebouw binnen en is de opkomst dus helemaal buiten. Neem dus bij warm weer zelf wat te drinken mee. Probeer alvast thuis naar de wc te gaan. De toiletten op de scouting kunnen we wel gebruiken maar proberen we zo min mogelijk te doen. Als je het terrein opkomt voor de opkomst verzamelen we in de kampvuurkuil om 10.00 en om 12.00 mag je weer worden opgehaald op de parkeerplaats bij de Wenteltrap. Het is echt niet de bedoeling dat ouders het terrein opkomen. We gaan er een weer een super leuke opkomst van maken! Tot zaterdag!
Groetjes,
Mysa, Oe, Hathi, Rikki-Tikki-Tavi, Bagheera en Rama
Afmelden? Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of telefonisch
Hallo Sioniehorde,

Yippie! Aanstaande zaterdag mogen we weer lekker in de buitenlucht gaan rond rennen. Dus stof je blouse en das af, gooi m nog ff in de wasmachine en trek hem aan voor aanstaande zaterdag, dan regelen wij een superopkomst!
.
Wel nog even de belangrijke stukken op een rijtje:
- De opkomst is van 14:00 tot 15:30!
- Ga thuis nog even plassen!
- Neem zelf drinken mee, want dat mogen we helaas niet uitdelen..
- Jullie moeten via de Wenteltrap komen, ook als je met de auto, lopend of fiets komt.
- Je ouders mogen niet meelopen, en moeten in de auto, of bij de wenteltrap blijven.
- We verzamelen in de kampvuurkuil, het gebouw is niet toegankelijk!
- Jullie moeten thuis je handen wassen! :)
- Jullie kunnen naar de WC als het moet, maar dat is ook de enige uitzondering om in het gebouw te komen.
- Na de opkomst lopen we gezamenlijk naar de Wenteltrap waar jullie ouders moeten wachten op 1,5M afstand van elkaar!
- Vanuit hier mogen jullie dan naar huis.
.
Hopelijk wordt het weer een super leuke opkomst als van ouds, zien we jullie zaterdag?
.
Groetjes,
Jacala, Baloe, Mang, Akela, Chil, Kaa en Ikki
.
Afmelden? Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of telefonisch

Hallo Scouts,
-
Wat is het leuk om alle foto’s in de facebook voorbij zien te komen. Wij vinden het heel leuk om te zien hoe jullie de opdrachten uitvoeren. We hopen jullie gauw weer te zien. De persconferenties met de richtlijnen van het RIVM houden we goed in de gaten om te kijken hoe wij snel weer echte opkomsten kunnen houden. Tot die tijd hebben we nog de thuisopdrachten. Deze week is er geen nieuwe, maar Koen zal deze week een voorbeeld van het knopenbord delen. Zijn handen jeuken om te gaan knopen. Vergeet niet als jullie klaar zijn met de opdracht een fotocollage op facebook te zetten. Bij drie voltooide opdrachten heb je het insigne al verdiend.
-

Opdracht 1: Berenjacht

a. Zet een beer met je das om in het keukenraam of een ander raam dat uitkijkt over de straat

b. Ga op Scoutingberenjacht. Maak minstens 10 foto's van 10 verschillende scouting beren. Je mag natuurlijk zelf ook op de foto erbij.

Maak hier een mooie collage van en post die op de facebook pagina.

-

Opdracht 2: Outdoor Cooking

De workshop outdoor cooking is helaas al geweest, maar je kunt deze opdracht nog steeds halen.

Bedenk met je ouders een outdoor cooking activiteit en voer deze uit. Maak hier een leuke foto-collage van en zet deze op de facebook pagina.

-

Opdracht 3: De Paashike, misschien binnenkort wel een weer een nieuwe.....

De Paashike is echt niet meer te lopen. Heb je de hike wel gelopen en hier leuke foto’s van gemaakt. >Maak er een mooie collage van en zet deze op de facebook pagina.

Je hoeft de hike niet helemaal uitgelopen te hebben, zolang je het maar hebt geprobeerd en het vanuit de foto’s duidelijk is dat je er aan hebt meegedaan

-

Opdracht 4: Het Fluitenkoord

Je hebt een pakketje van ons ontvangen met de benodigdheden om het fluitenkoord te maken. Op de facebook pagina van Scouts van de Nico Steenbeekgroep kun je een uitgebreide beschrijving vinden om het fluitenkoord te knopen.

Maak aan de hand van de beschrijving een mooi fluitenkoord, hang deze aan je blouse en maak hier een foto van (terwijl je je uniform aan hebt natuurlijk J). Post deze foto op de facebook pagina zodat wij deze opdracht kunnen aftekenen.

Heb je een fout gemaakt, geen pakketje van ons ontvangen, of raak je helemaal in de knoop tijdens het maken van het fluitenkoord? Stuur ons dan even een berichtje via  Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of zet even een berichtje op de facebook pagina. Wij proberen je zo snel mogelijk te beantwoorden.

-

Opdracht 5: Het Kookboekje

Ondanks alle COVID19-maatregelen gaan wij er nog steeds van uit dat we op zomerkamp gaan dit jaar. En met het zomerkamp moet je zelf koken.

Deze opdracht is een opdracht met je patrouille. Maak samen met je patrouille een kookboekje met recepten die je op zomerkamp kunt koken.

Let op, je hebt dus GEEN oven en alleen een benzinebrander met 2 pitten tot je beschikking op zomerkamp.

Het kookboekje bevat minimaal 7 recepten (voor iedere dag van de week 1), en dit moeten gevarieerde recepten zijn (dus niet 7 soorten pasta :)).

Per patrouille ontvangen wij 1 kookboekje per mail ( Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. ). Zorg ervoor dat het duidelijk is van welke patrouille het kookboekje is.

Zorg ervoor dat iedereen uit de patrouille in ieder geval 1 recept inlevert (zet even je naam bij het recept), en maak er 1 PDF bestandje van (je ouders kunnen je hier vast bij helpen).

-

Opdracht 6: Koken

Natuurlijk is het ook heel handig als je de recepten die je hebt uitgekozen ook kunt koken.

Maak voor het avond eten 1 van de recepten uit het kookboekje. Natuurlijk maak je hier weer allemaal leuke foto’s van, zowel van het koken, als van het hele gezin die van jouw kookkunsten aan het genieten is. Hier maak je een leuke collage van en post je op de facebook pagina.

-

Opdracht 7: Knoopbord

Bij scouting hoort knopen. Hierbij dus de opdracht maak je eigen knopenbord met minimaal 10 knopen. Deze knopen moet je er sowieso op hebben. Tip kijk in je zakboekje ;-)

- Platte knoop

- Schootsteek

- Achtknoop

- Kruissjorring (met bijvoorbeeld satéprikkers)

- Vorksjorring

-

Tot dusver de opdrachten voor het ‘Ik-Scout-Thuis’ insigne.

Houd de facebook pagina en de Seinlamp goed in de gaten voor uitbreidingen en extra opdrachten.

Wij genieten heel erg van alle prachtige collages en foto’s en we hopen er nog veel meer te mogen zien binnenkort.
-

Mocht je nog vragen hebben of zijn er onderdelen onduidelijk? Mail dan even naar  Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of zet even een berichtje op de Scouts van de Nico Steenbeekgroep facebook pagina.

-

Heel veel plezier met de opdrachten en hopelijk tot snel

-

Groetjes

Koen, Yorick, Niels, Jasmijn, Martijn, Reinier, Simone en ..... Lotte ;)

-
Afmelden?  Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of telefonisch

 Hallo Explorers,

Afgelopen vrijdag hebben we in teams een escape room gedaan. Waarbij team 1 ze hersens een stuk harder heeft laten kraken dan team 2 :-)

Deze week hebben we op zaterdag opkomst georganiseerd door Thijmen en Danique.

Eet je geleverde pakketjes niet op en hou ze gereed voor de opkomst!

 

Je kan joinen via Discord: https://discord.gg/6dFPBc8

Mocht je niet willen meld je dan af.

 

Groetjes en tot zaterdag,

De Explorer Begeleiding


Afmelden? Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. of telefonisch